Wybierz język: PL | EN

   

 

1
3
4
5
2

Informacja dotycząca akcji Szlachetna Paczka na terenie Gminy Rogów w 2017 roku

20.11.201715:37

logo SP We wrześniu br. pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rogowie zgłosili 24 najbardziej potrzebujące rodziny z terenu Naszej Gminy do akcji Szlachetna Paczka.

Pracownicy uzyskali zgodę wskazanych osób na udział w tym przedsięwzięciu oraz opisali historię tych rodzin. Następnie wolontariusze po zapoznaniu się z opisanymi losami rodzin udali się do miejsca zamieszkania tych osób, sprawdzili na miejscu sytuację i dokonali opisu potrzeb.
Szlachetna Paczka dociera do osób najuboższych. Jej celem jest mądra pomoc, czyli taka, gdy kontakt z wolontariuszem i wsparcie materialne stają się impulsem do zmiany. Gmina Rogów już po raz kolejny bierze udział w tej ogólnopolskiej szczytnej akcji. W poprzednich latach rodziny zostały obdarowane m.in. opałem niezbędnym do przetrwania zimy, najpotrzebniejszym sprzętem AGD, żywnością z długą datą przydatności do spożycia, obuwiem i odzieżą. Stanowiło to dla nich ogromne wsparcie oraz uświadamiało, że ich los leży na sercu ludziom dobrej woli.


Copyright © 2011 rogow.eu Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja Maxus Net Communiacations

Powrót na górę