Wybierz język: PL | EN

   

 

1
3
4
5
2

Piknik rodzinny w Przyłęku Dużym

30.06.201710:34

minW dniach 17 i 18 czerwca Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „A Teraz My” prowadzące Szkołę Podstawową w Przyłęku Dużym zorganizowało piknik rodzinny.

 


    Nic tak nie spaja społeczności jak wspólne spędzanie wolnego czasu. Okazją do tego był zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „A Teraz My” po raz czwarty piknik rodzinny na boisku przy Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Przyłęku Dużym. 
Zaplanowana na 17 czerwca impreza miała kontynuację następnego popołudnia, gdyż sobotnie załamanie pogody uniemożliwiło realizację niektórych atrakcji. Dwudniowa impreza zgromadziła wielu mieszkańców Gminy Rogów i okolic. 
    W tym roku piknik odbywał się pod hasłem „Miłość niejedno ma imię”. Uczniowie i nauczyciele jak co roku przygotowali bogate występy artystyczne, m. in. inscenizację wiersza „Żuraw i czapla”, układy taneczne oraz piosenki z klasycznego i nowoczesnego repertuaru. 
    Podinsp. Piotr Kryźba z Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach wygłosił prelekcję o bezpiecznym spędzaniu wakacji. Przewodnicząca Rady Rodziców Magdalena Kryźba wręczyła sponsorom symboliczne złote deseczki za wkład finansowy w zakup szafek na ubrania dla uczniów. Druhowie strażacy z OSP w Przyłęku Dużym i członkowie młodzieżowej drużyny pożarniczej zorganizowali pokazy gaśnicze i udzielania pierwszej pomocy. Odbył się kiermasz książek, gier i maskotek połączony z losowaniem nagród dla uczestników. Rodzice uczniów i członkowie stowarzyszenia serwowali potrawy z grilla, ciasta, zalewajkę, lody i napoje. Animatorki malowały dzieciom twarze oraz przeprowadziły zawody i zabawy ruchowe. Na dzieci czekała też największa atrakcja – dmuchańce, których wypożyczenie możliwe było dzięki wsparciu finansowemu Wójta Gminy Rogów p. Daniela Kołady. Patronat imprezy sprawował Powiat Brzeziński. Każdy uczestnik imprezy otrzymał pamiątkową naklejkę, których zakup sfinansowało Starostwo Powiatowe w Brzezinach. 
    Dopełnieniem godzin pełnych wrażeń była wspólna zabawa taneczna.

I. Z.
 


Copyright © 2011 rogow.eu Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja Maxus Net Communiacations

Powrót na górę