Wybierz język: PL | EN

   

 

1
3
4
5
2

"Kolory Polski" w Rogowie

23.06.201713:13

min kolory_polski2 lipca (niedziela) 2017 r., o godzinie 18.00 w Arboretum SGGW, ul. Leśna 1 (scena plenerowa na leśnej polanie) odbędzie się koncert w ramach „Kolorów Polski” – "Bogusław Kaczyński In Memoriam”.

    Jest to już 18 edycja Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. Hasłem przewodnim tegorocznego festiwalu jest „Ekologiczna Wędrówka z „Kolorami” na szlaku bioróżnorodności regionu łódzkiego”.
    Rogowski koncert ma szczególną rangę ze względu na repertuar, wykonawców i oprawę. 
Scenariusz i prowadzenie – Sławomir Pietras; soliści: Joanna Cortés, Joanna Horodko – sopran; Sylwester Kostecki, Marek Szymański – tenor; dyrygenci – Arkadiusz Anyszka; Agnieszka Nagórka, zagra Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej.
    W programie koncertu: Georges Bizet – Uwertura, „Habanera” i „Kuplety torreadora” z opery „Carmen”, Giacomo Puccini – aria Pinkertona z opery „Madame Butterfly” i aria Cavaradossiego z opery „Tosca”, Wolfgang Amadeus Mozart – duet „La ci darem la mano” z opery „Don Giovanni”, Giuseppe Verdi – duet przyjaźni z opery „Don Carlos” i „Brindisi” z opery „Traviata”; Jacques Offenbach – „Barkarola” z operetki „Opowieści Hoffmanna”; Johann Strauss syn – „Wielka sława to żart” z operetki „Baron cygański”, Johann Strauss ojciec – Marsz Radetzkiego.
Wstęp wolny
 
    Wydarzenia towarzyszące:
- zwiedzanie Alpinarium i Arboretum SGGW w Rogowie (w dniu koncertu czynne do g. 18.00; bilet normalny 10 zł, ulgowy 6 zł, dzieci do lat 6 wstęp wolny)
- wystawa pszczelarska połączona z degustacją miodów Ziemi Brzezińskiej, Wzniesień Łódzkich i Rawki (wpisanych na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi), przygotowana przez Rejonowe Koło Pszczelarzy w Brzezinach; od g. 17.00.
 
(informacje pochodzą z: www.filharmonia.lodz.pl)


Copyright © 2011 rogow.eu Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja Maxus Net Communiacations

Powrót na górę