Wybierz język: PL | EN

   

 

1
3
4
5
2

Premiera filmu pt. "Pociąg do przeszłości" i podpisanie umowy

05.06.201715:26

IMG_6606-001 W czwartek, 31 maja w rogowskiej Bibliotece Gminnej gościliśmy reprezentujących województwo łódzkie państwa Marszałków –  Joannę Skrzydlewską i Dariusza Klimczaka. 

Przyjechali dokonać uroczystego podpisania umowy dofinansowania projektu budowy obserwatorium astronomicznego wraz z zapleczem naukowym na terenie naszej szkoły. Wartość całkowita przedsięwzięcia  przekracza 780 tys. zł, a dofinansowanie zadania osiągnęło 530 tys. zł. W trakcie, kiedy goście i pan wójt podpisywali dokumenty, wszyscy mogli obejrzeć prezentowaną na ekranie wizualizację obserwatorium.

Aktowi  podpisania tej  znaczącej i bezprecedensowej umowy towarzyszyła premiera filmu pt. Pociąg do przeszłości, nakręconego przez Szkolną Wytwórnię Filmów Klaps. Film został nagrodzony pierwszym wyróżnieniem w konkursie na scenariusz i film o historii lokalnej sięgającej lat 1863 – 1935, ogłoszonym przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Wszyscy obecni, wśród których poza gośćmi z Łodzi i panem wójtem Danielem Koładą znaleźli się Przewodniczący Rady Gminy w Rogowie –  p. Robert Góra, radni i sołtysi, pani radna Rady Powiatu – Ineza Syrek, reprezentujący Kolej Wąskotorową w Rogowie – p. Edward Kłoda, przewodnicząca Rady Rodziców przy naszym gimnazjum – dr Beata Pol – Hohm, rodzice, nauczyciele i uczniowie gimnazjum  przyjęli film gorącymi brawami. Pan dyrektor podziękował aktorom  i paniom Tamarze Strefnel i Barbarze Kubickiej oraz wszystkim, którzy pomogli w jego powstaniu. Pani Joanna Skrzydlewska i pan Dariusz Klimczak wręczyli twórcom Pociągu do przeszłości nagrody przyznane przez Jury konkursu.


Copyright © 2011 rogow.eu Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja Maxus Net Communiacations

Powrót na górę