Wybierz język: PL | EN

   

 

1
3
4
5
2

Wydarzenia w Przedszkolu

01.06.201714:34

miniaturaZamieszczamy relacje z ostatnich wydarzeń w Przedszkolu: Europejskiego Festynu Rodzinnego i realizacji innowacji pn. "To ja przedszkolak ratownik".

Europejski Festyn Rodzinny

    Już od ponad dwóch tygodni w naszym przedszkolu każda grupa poznawała wybrane kraje europejskie. Dzieci pogłębiały swoją wiedzę na temat tradycji danego kraju, jego kultury, poznawały zabytki, nazwy stolic, kolor flag i godła oraz upodobania kulinarne. W sumie w projekcie europejskim przedszkolaki poznały takie kraje jak: gr. I Niemcy, gr. II Francję, gr. III Holandię, gr. IV Irlandię a grupa V Belgię. Podsumowanie edukacji europejskiej odbyło się 26 maja 2017 r. podczas Europejskiego Festynu Rodzinnego, którego celem była integracja środowiska przedszkolnego. Impreza ta na stałe weszła w kalendarz uroczystości przedszkola i stanowi podsumowanie całorocznej współpracy Rady Rodziców z Radą Pedagogiczną. Efektem jej były stanowiska poszczególnych grup ze smakołykami z  krajów, które dana grupa reprezentowała. Były więc gofry, sery żółte, golonka, kiełbaski pieczone, barszcz, frytki, nuggetsy, ciasta francuskie, grzanki, bagietki, croissanty, placuszki z jabłkami, pączki i wiele innych smacznych potraw. A wszystko to dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców. Dzieci też miały swój wkład w powyższy projekt. Przygotowały one dla swoich rodziców występy artystyczne w postaci tańców związanych z danym krajem, był więc taniec irlandzki, taniec bawarski, sentymentalny taniec pod wieżą Eiffla, holenderski taniec z chusteczkami i taniec belgijski. 
    Ponieważ w tym roku festyn odbył się w Dniu Matki, dlatego przedszkolaki złożyły swoim Mamom serdeczne życzenia oraz wręczyły przygotowywane w tajemnicy niespodzianki. Kiedy część artystyczna dobiegła końca na nasze maluchy czekała niespodzianka w postaci dmuchanych zamków, a rodzice zostali zaproszeni do degustacji europejskich potraw.
Tego typu spotkania sprawiają ogromną radość wszystkim dzieciom ,  bo nie ma lepszej zabawy jak zabawa z własnym rodzicem.
    Rada Rodziców, Dyrektor oraz Rada Pedagogiczna składają serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom, dziadkom za pomoc w organizacji naszego festynu.

I. Felczak, E. Zarębska

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"To ja przedszkolak ratownik"


    We wtorek 30.05.2017 r. w ramach realizacji innowacji "To ja przedszkolak ratownik" w przedszkolu odbyły się konkursy i zawody z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. 
Podczas spotkania dzieci miały okazję poczuć się jak mali ratownicy. Pod czujnym okiem cioci Eli samodzielnie wykazywały się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Wiele emocji wzbudził, jak zawsze, pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Była to doskonała lekcja - połączenia zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt - ratowanie życia. Po tych zajęciach dzieci już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś  pomóc. Wystarczy poszkodowanego  położyć w bezpiecznej pozycji, przykryć czymś ciepłym i zadbać, by był spokojny. Potem wezwać karetkę lub kogoś dorosłego i powiadomić o zdarzeniu. Poza tym, gdy się skaleczymy, oparzymy , czy leci nam krew z nosa, to wiemy co należy robić. 
    Wszystkie dzieci zdały egzamin śpiewająco, udowadniając, że są godni tytułu "Małych ratowników". Po "zdanym" egzaminie wszyscy otrzymali Certyfikat. 
    Na koniec dzieci otrzymały instrukcje dla rodziców, aby prawidłowo przygotować dzieci do postępowania w razie wypadku lub innego zdarzenia wymagającego udzielenia, albo wezwania pomocy. 
    To spotkanie było posumowaniem cyklu spotkań w ramach w/w innowacji.

E. Zarębska

 


Copyright © 2011 rogow.eu Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja Maxus Net Communiacations

Powrót na górę