Wybierz język: PL | EN

   

 

1
3
4
5
2

Wycieczki Przedszkolaków

18.05.201714:54

miniaturaZamieszczamy relacje z wycieczek Przedszkolaków do CERAMILANDII i do ogrodu Sztuk.

Dziecko w świecie ceramiki

    11 maja 2017 roku dzieci z Gminnego Przedszkola w Rogowie (grupa V) oraz uczniowie II klasy ze Szkoły Podstawowej w Rogowie wyruszyły na wycieczkę, której głównym celem było poznanie technologii produkcji ceramiki. Dzieciaki odwiedziły CERAMILANDIĘ, która mieści się w Lutomiersku koło Łodzi. 
CERAMILANDIA to miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, na twarzach dzieci króluje uśmiech i zadowolenie – bo to miejsce magiczne, do którego chce się wracać, aby przeżyć kolejne cudowne chwile w krainie nauki, zabawy i rozrywki. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość poszerzenia swoich umiejętności i wiedzy z zakresu twórczej zabawy. 
    Uczestnictwo w zajęciach z ceramiki pozwoliło rozwinąć wyobraźnię przestrzenną dzieci oraz umiejętności manualne. Każdy mały artysta podczas procesu tworzenia zaspokoił swoją potrzebę działania. Własnoręcznie wykonane ozdoby na ceramice dały dzieciom wiele satysfakcji, tym bardziej że efekty pracy zostały zabrane do domu(każdy otrzymał własnoręcznie pomalowana doniczkę i figurkę). Zanim jednak dzieciaki wzięły udział w warsztatach, miały możliwość zapoznania się z technologią produkcji od surowca do produktu końcowego. Maluchy obejrzały także różnego rodzaju ceramikę, którą podziwiały podczas zwiedzania wystawy. 
    Ceramilandia to nie tylko miejsce nauki ale również kraina zabawy i rozrywki. Dzieci przez ponad 3 godziny korzystały z uroków sali zabaw bawiąc się na zjeżdżalniach, kolejkach, w basenach z kuleczkami, w tajemniczych tunelach. Bajkowa sceneria, niezapomniane przygody i magiczność tego miejsca na pewno spowodowało, że każdy będzie chciał tam powrócić.

E. Zarębska, I. Felczak 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ogród Sztuk


    16 maja 2017 r. grupa IV wzięła udział w Ogrodzie Sztuk, który odbył się w ramach Festiwalu Sztuki Małego  Dziecka. Plenerowy Ogród Sztuk to forma jarmarku, na którym ponad 300 dzieci jednocześnie uczestniczy w różnorodnych warsztatach, aktywnie tworząc dzieła w kilku dziedzinach twórczości. W tym roku wędrując przez Ogród Sztuk przedszkolaki brały udział w przygodach organizowanych w ramach projektu "Wątki i wyjątki". Dzieci z wielką radością wykonywały polecenia, które były w każdym punkcie postoju inne. Plotły sieć z pasków papieru, sznurkowały siatkę z wykorzystaniem ścinków materiału, malowały obrazy kuleczkami, tworzyły gobelin z włóczki, przeżyły spotkanie z tęczą, uczyły się zabaw manipulacyjnych z użyciem sznureczków. Ogromne zainteresowanie wzbudziło spotkanie z panem, który uczył dzieci wygrywać na bębnach rytmy afrykańskie. Przedszkolaki swoją energię wyładować mogły podczas tańców na trawie i zabaw ze skakankami, świetnie bawiły się na dmuchańcach. 
    Jak na piknikach, jarmarkach bywa nie mogło zabraknąć popcornu i cukrowej waty. Wyjazd należy zaliczyć do bardzo udanych zwłaszcza ,że oprócz tak dużej ilości atrakcji dopisała nam słoneczna pogoda.

K. Ćwiklińska

 


Copyright © 2011 rogow.eu Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja Maxus Net Communiacations

Powrót na górę